На даний момент існує безліч доступних способів оздоблення стелі. Одні з них звичні, інші ні. Так, застосування рідких шпалер вважається незвичайним, навіть дивовижним методом. І якась частка правди в цьому є. За допомогою рідких шпалер можна сформувати малюнок та аплікацію на будь-який смак.
Але використовувати такі шпалери для обробки стелі має сенс у випадку, коли цей же матеріал буде використовуватися і для стін, щоб у кімнаті створювалася загальна картина. Цей спосіб обробки можна використовувати в будь-яких приміщеннях, у тому числі і у ванній кімнаті. Завдяки спеціальним складам шпалери здатні добре переносити вологу. Але якщо немає особливої потреби, то в кухні їх краще не використовувати рідкі шпалери на целюлозній основі. Оскільки завдяки властивостям, що вбирають, вони будуть поглинати всі приємні і неприємні запахи, якими, як правило, наповнене дане приміщення. Щоб вирішити цю проблему, можна обробити поверхню безбарвним лаком, але це підвищить витрати на обробку.
Рідкі шпалери наносяться лише на рівну поверхню. Для того, щоб досягти барвистого ефекту, використовується кілька різних видів кольорів. Застосовуючи цей спосіб обробки, можна виділити рівні підвісної стелі та згладити переходи. Сам процес нанесення шпалер, як на стелю, так і на стіни, не має істотних відмінностей.
Розглянемо послідовно всі етапи робіт з обробки кімнати рідкими шпалерами.
Насамперед подбайте про підготовку поверхні. Якщо ділянки відрізнятимуться здатністю всмоктування або відрізняються за кольором, то в результаті з'являться відчутні візуальні дефекти. Оскільки на стелі є прилади освітлення, це підвищує вимоги до підготовчих робіт. Світло допомагає розпізнати навіть незначні вади.
Для усунення нерівностей використовується шпаклівка, після чого стеля ґрунтується. Інакше штукатурка пилятиме і обсипатиметься, а грунтовка здатна заповнити пори. Рідина наноситься в 2-3 шари, з інтервалом в 3-4 години.
Якщо при ґрунтуванні поверхні застосовується валик, то кожен новий шар повинен лягати перпендикулярно до попереднього.
Як альтернативу, можна використовувати водоемульсійну фарбу (білого кольору), але при нанесенні уважно слідкуйте за тим, щоб не було патьоків і крапель, що звисають.
Коли ґрунтовка досить висохла, можна переходити до наступного етапу – нанесення рідких шпалер. Якщо ви хочете зобразити аплікацію, то розмітку для неї виконують саме під час цих робіт. Необхідно заздалегідь виготовити шаблони, а потім закріпити їх двостороннім скотчем на стелі. Спочатку заповнюється фон, та був заготовки знімаються і виконується заключна частина процесу.
Щоб приготувати рідкі шпалери, слід дотримуватися інструкції. Тільки за умови дотримання всіх пропорцій можна отримати потрібний розчин, з правильною консистенцією та відповідною якістю. У вказаний об'єм рідини поміщається все одержуване упаковки і перемішується до його намокання. Після цього виділяється деякий час, щоб дати розчину можливість настоятися. За цей період клей, що входить до його складу, встигає набрякнути та отримати зв'язок із волокнами. Потім розчин слід замішати ще раз.
Зверніть увагу на наступні рекомендації, інструкція із застосування рідких шпалер :
- Вміст кожного пакета замішується окремо;
- при розмішуванні не можна застосовувати сторонні інструменти, виконувати цю дію потрібно руками;
- декоративні добавки, що входять до комплекту, слід висипати у воду перед рештою маси;
- Декілька порцій варто змішувати з розрахунку на певний шматок стелі.
Купуючи матеріал, подбайте, щоб у вас про всяк випадок залишався його запас. Оскільки наносити шпалери на стелю досить незручно і може виникнути перевитрата. У процесі розподілу розчину переконайтеся, що він не розшаровується. Якщо консистенція занадто густа, можна додати води, але не більше 1 літра на порцію. А коли розчин вийшов дуже рідким, відкладіть роботу на деякий час, нехай надлишки вологи випаруються. Наносяться шпалери спеціальною теркою. Спочатку заповнюється невелика ділянка, а потім склад розподіляється по всій поверхні. Товщина шару – 2-3 см. Щоб досягти оптимального результату, розчин слід розподіляти круговими рухами. Дуже важливо, щоб він одразу лягав рівномірно. Для остаточного вирівнювання поверхні краще застосувати шпатель шириною до 80 см. Попередньо його потрібно змочити водою, а потім прогладити всю поверхню, яка покрита шпалерами.
Для підтвердження якості виконаних робіт слід направити на стелю світло, але так, щоб він падав збоку і кут падіння був невеликий. Тоді стануть видно всі нерівності. При висиханні шпалер можна не дбати про те, щоб уникнути протягів. Вказаний матеріал добре переносить будь-які температурні умови. Залишки складу варто зберегти. Для цього достатньо їх підсушити та помістити в поліетиленовий пакет. Вони знадобляться, щоб усунути похибки або замінити окрему ділянку.