Вітальня – центральна кімната у будь-якому будинку. Тут приймають гостей, святкують важливі події, збираються всією сім'єю для відпочинку та спілкування. Це приміщення намагаються оформити по-особливому, максимально проявивши смак та почуття стилю. Тому до вибору оздоблювальних матеріалів та прийомів дизайну для зали ставляться уважно.
Поряд з іншими відповідними матеріалами варто звернути увагу на рідкі шпалери у вітальні – унікальний матеріал, що має масу позитивних характеристик. Вони можуть мати в своїй основі целюлозу або натуральні шовкові волокна, володіючи при цьому різними естетичними ефектами і практичними властивостями.
Чим хороші шпалери в залі?
Функціонал цього матеріалу полягає не лише у постачанні стін декоративним покриттям. Воно несе в собі низку найважливіших практичних якостей:
- звукоізоляцію та звукопоглинання (особливо цінно, якщо кімната використовується як місце для сну або кінозал, робочий кабінет);
- здатність легко ремонтувати обробку (вм'ятина від пробки шампанського, подряпини від перестановок меблів та плями від брудних рук легко знімаються разом із шаром покриття, після розводиться таке ж нове і наноситься на це місце);
- відсутність необхідності у попередньому вирівнюванні ділянок поверхні з виступами або западинами до 1см;
- відмінна теплоізоляція;
- м'якість на дотик;
- нешкідливість для організму та середовища;
- довговічність у порівнянні зі звичайними шпалерами;
- простота використання.
Навчитися працювати з цим покриттям може кожен і наноситься воно швидко.
Рідкі шпалери у вітальню - дизайнерські дослідження
Рідкі шпалери в інтер'єрі вітальні стануть оригінальною рисою, яка виділить це приміщення і надасть йому особливих естетичних якостей. Можна покривати ними всі стіни або використовувати для якоїсь однієї, коригуючи непропорційність розмірів. Грамотно підбираючи відтінок, фактуру та відблиски (є матеріали з добавками золотих, срібних ниток, блискіток та іншого), акцентується увага на певній ділянці приміщення, виконується зонування.
Якщо використовувати рідкі шпалери для залу в ролі деталі декору, з їх допомогою можна малювати на стінах справжні картини та орнаменти, що підходять за стилем та духом дизайну. Популярно виділяти молдингом або багетами ділянку стіни (наприклад, над диваном або каміном) і прикрашати поверхню ніші, що вийшла, цим матеріалом. У такому разі краще використовувати яскраві, насичені кольори.
Рідкі шпалери в залі поєднуються з іншими матеріалами
Рідкі шпалери комбінуються з будь-якими оздоблювальними матеріалами: декоративною мінеральною штукатуркою під фарбування, плиткою, пластиковими панелями. Єдине, чого рекомендується уникати, це сусідства звичайних рулонних паперових або вінілових шпалер з цим покриттям – таке поєднання виглядатиме дешево та несмачно. Також варто пам'ятати, що це оздоблення має властивість притягувати до себе погляд, тому краще не застосовувати інші виразні прийоми декору в одному приміщенні, щоб не перенасичувати інтер'єр.