Використання акрилового лаку при нанесенні рідких шпалер.
Рідкі шпалери отримали свою назву завдяки способу їх застосування . Для приготування консистенції досить просто додати воду. Однак існує такий неприємний момент - рідкі шпалери не можна мити, хоча цю неприємність компенсує іншу властивість - реставрація пошкоджених ділянок, існує все ж таки вразливість даного оздоблювального матеріалу при контакті з водою. Щоб зміцнити структуру і зробити покриття вологостійким, ми рекомендуємо використовувати акриловий лак, але тільки в тих випадках, коли це необхідно.
Що таке акриловий лак?
Акриловий лак – готова до використання прозора рідина, однорідна за своїм складом. Основу акрилового лаку складають високоякісні водні дисперсії акрилових смол, в які додані облагороджуючі субстанції. Також слід додати, що він є екологічно чистим. Акриловий лак застосовується для захисту поверхні від різних пошкоджень. Головна перевага акрилових лаків – досить швидке висихання. Лак розбавляється водою до потрібного стану і наноситися як у рідкому, так і в пастоподібному вигляді, при цьому він не розтріскуються, а створює трохи блискучу плівку. Змити її після висихання можна лише спеціальним розчинником.
Як застосовується акриловий лак?
Лак додається під час приготування суміші з розрахунку 200 мл на 1 упаковку шпалер він досить швидко починає прихоплювати суміш, тому затягувати з нанесенням не варто. Також після повного висихання можна пензликом покрити всю поверхню для утворення тоненької захисної плівки (наприклад, у ванній кімнаті).
Мінуси використання акрилового лаку:
- поверхня стає грубою, це прикро, враховуючи, що у вихідному стані рідкі шпалери дуже приємні на дотик;
- губляться реставраційні властивості;
- для кожного покриття настає момент його демонтажу, зазвичай рідкі шпалери знімаються після рясного змочування, але якщо Ви покрили акриловим лаком, потрібно буде докласти чимало зусиль.
Застосовуйте акриловий лак лише в тих випадках, коли це дійсно необхідно!