Багато хто з нас любить займатися ремонтом власноруч . Це не тільки економія коштів, а й бажання зробити щось своїми руками, з почуттям виконаного обов'язку покращити свій будинок, вкласти частинку себе.
Одним і найчастіше виконуваних видів робіт можна назвати обклеювання шпалер. Існує багато різновидів цього матеріалу. У нашій статті пропонується розглянути такий варіант, як рідкі шпалери.
Рідкі шпалери – унікальне покриття для стін, що піде як для нової квартири, так і для відновлення або оновлення старої. Цей матеріал не потребує ідеально рівних стін. Таку роботу зможе подужати і дилетант, причому тут багато простору для польоту вашої фантазії. Рідкі шпалери чудово підходять для тих, хто не має досвіду в ремонті, тому що вони не надто дорогі і мають цілком прийнятні ціни. При цьому виріб вітчизняного виробництва набагато економічніший порівняно із зарубіжними зразками, фасованими меншою вагою і вимагають більшу кількість матеріалу, що витрачається, на метр квадратний.
Не можна обійти стороною той чудовий факт, що ці шпалери мають звукоізоляційні якості. А антистатика матеріалу не дозволяє осідати пилу. Вони стійкі до займання та мають безліч красивих відтінків. Також їх можна доповнити за допомогою різних елементів декору, наприклад золотистих ниток або блискіток. Можна залишити і нейтральні тони.
Ще одна перевага рідких шпалер – екологічно чистий матеріал виготовлення. Їх основа – натуральні речовини – целюлоза та шовк. Розлучений у воді матеріал не має запаху і не може зашкодити ні людині, ні тварині. Такі шпалери чудово підходять для нерівних бугристих стін. Це дозволяє легко приховати недоліки поверхонь, крім того, працювати з ними легко – розвести водою та нанести на стіни будь-яким зручним способом. Подібні шпалери використовуються як у житловому приміщенні, так і кухні або ванній. Але при використанні у ванній доведеться покрити стіни спеціальною захисною плівкою, що може зробити ремонт дорожчим. До того ж, при нанесенні захисної плівки рідкі шпалери перестануть дихати. Тому для ванни краще вибрати інший варіант.
Виріб легко лягає на металеву поверхню та дерево, легко піддається реставрації. Для оновлення необхідно лише видалити зіпсований фрагмент та замінити його на новий.